DZIEŃ DZIECKA W ZSM nr 2

29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka członkowie Zarządu SU przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek słodką niespodziankę w postaci batoników.


DEBATA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA BYDGOSZCZY

20.05.2013r. nasi uczniowie – Maciej Banasiak i Rafał Marzęcki z klasy 1 tB wzięli udział w spotkaniu Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Obrady otworzył przewodniczący MRMB, a następnie głos zabrali zaproszeni goście – wiceprezydent P. Jan Szopiński, dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Bydgoszczy – P.Iwona Waszkiewicz oraz opiekun MRMB – P. Łukasz Kosiński.

Więcej...


NAKRĘTKI PO RAZ KOLEJNY

Miło nam poinformować, że akcja nakrętkowa wspaniale się rozwija. Nasi uczniowie przynoszą dużo nakrętek. Dzięki temu znowu mogliśmy zaprosić Mamę niepełnosprawnego Bartosza na ich odbiór. Zebrane przez nas nakrętki pomogą w zakupie szczepionek dla Bartka.


Współpracujemy z Radą Osiedla Wilczak-Jary

18 maja wzięliśmy udział w organizowanym przez Radę Osiedla Wilczak-Jary festynie ekologicznym. Nasi uczniowie zajmowali się sprawami technicznymi i najmłodszymi przybyszami. Pani Beata Dolata przygotowała pytania konkursowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Tak więc każdy mógł spróbować swoich sił w konkursie ekologicznym, aby później odebrać nagrodę.


BEZPIECZNA MŁODOŚĆ – BEZPIECZNE ŻYCIE

18.04.2013r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Maciej Banasiak, Marek Gadaszewski i Rafał Marzęcki z klasy 1 tB wzięli udział w zorganizowanej przez samorządowców z VI LO debacie pn.”Bezpieczna młodość- bezpieczne życie”.


Promujemy ZSM nr 2 w Złotnikach Kujawskich

21.03.2013r. na zaproszenie uczniów z gimnazjum w Złotnikach Kujawskich pojechaliśmy opowiedzieć o naszej szkole. Opowiadali i zachęcali do wybrania naszej szkoły Maciej Banasiak i Rafał Marzęcki z kl. 1 tB. Być może z tymi uczniami spotkamy się w przyszłym roku szkolnym.


I Ty możesz zostać honorowym krwiodawcą

19 marca 2013r.nasi uczniowie mogli honorowo oddać krew. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że nasza krew może być dla kogoś jedynym ratunkiem. W akcji wzięło udział 28 uczniów.


Ozdoby wielkanocne

Jak co roku przedstawiciele SU wykonali ozdoby wielkanocne – kolorowe zajączki na patyczku, które wraz z życzeniami do wszystkich uczniów wręczyli przed Świętami Wielkanocnymi wszystkim pracownikom szkoły. Przygotowali też gazetkę.


„Drzwi Otwarte”

16.03.2013r. odbyły się w naszej szkole tzw. Drzwi Otwarte, podczas których uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z rodzicami mogli obejrzeć i posłuchać o naszej szkole. Z tej okazji samorządowcy przygotowali wystawę prac plastycznych pierwszoklasistów „Wyczółkowski w moich oczach”. Można też było obejrzeć wystawę na temat Leona Wyczółkowskiego wypożyczoną z bydgoskiego muzeum. Nasi uczniowie pełnili rolę przewodników, a przygrywał wszystkim Jacek Muzykiewicz.


WALENTYNKI W ZSM 2

W tym roku z okazji Walentynek przedstawiciele SU przygotowali gazetkę, a także audycję radiowęzłową na temat historii tego święta oraz konkurs dla swoich kolegów i koleżanek, polegający na odgadnięciu imienia ukochanej lub ukochanego – postaci znanych z literatury i filmów. Każdy, kto odpowiedział prawidłowo otrzymał w nagrodę słodką niespodziankę - lizaka.


Nakrętki dla niepełnosprawnego Bartosza

W tym roku kontynuujemy zbieranie nakrętek dla niepełnosprawnego Bartosza z Bydgoszczy. Niedawno zaprosiliśmy Mamę Bartosza do szkoły w celu odebrania uzbieranych do tej pory nakrętek. Przypominamy, że oprócz poczucia satysfakcji można też zrobić coś dla siebie - podwyższyć sobie ocenę z zachowania. W imieniu Bartosza i jego Mamy, która odbiera od nas nakrętki, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


BOŻONARODZENIOWE ANIOŁY

Jak co roku przedstawiciele SU wykonali ozdoby bożonarodzeniowe – aniołki, które wraz z życzeniami od wszystkich uczniów wręczyli przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkim pracownikom szkoły. Przygotowali też gazetkę.


„POMÓŻ NAKARMIĆ BURKA I KICIĘ”

Aktywiści SU przeprowadzili na przełomie listopada i grudnia akcję charytatywną mającą na celu pomoc zwierzętom z bydgoskiego schroniska. Wszyscy, którym na sercu leży dobro zwierząt mieli okazję wrzucić skromny „grosik”, aby polepszyć dolę zwierzaków. Zebraliśmy 62,05 zł, za co kupiliśmy karmę i 13 grudnia zawieźliśmy do schroniska.


Nasi samorządowcy na spotkaniu Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy

10 grudnia 2012r. przedstawiciele SU – przewodniczący – Michał Sobczyński i jego zastępca Kuba Lemański z klasy 2 tC wzięli udział w spotkaniu Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Podczas tego spotkania op iekun MRMB – P.Łukasz Kosiński przypomniał, co się działo podczas spotkania młodzieży w podbydgoskim Myślęcinku w czasie tzw. Laboratorium Demokracji, w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy obecni otrzymali dyplomy i drobne upominki.


MŁODZIEŻ CZUŁA NA „WYCZÓŁA”

05.12.2012r. nasi uczniowie Krzysztof Bogdański i Marcin Michniewicz z klasy 1 tA wzięli udział w spotkaniu przedstawicieli samorządów bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych, mającym na celu zaprezentowanie – jakie działania zostały podjęte w każdej szkole w związku z ogłoszeniem 2012 – Rokiem Leona Wyczółkowskiego. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy. W naszej szkole uczniowie klas pierwszych na lekcjach wiedzy o kulturze przygotowali swoje prace wybierając konkretny obraz Mistrza Wyczółkowskiego pn.”Wyczółkowski w moich oczach”. Stąd nasi uczniowie zaprezentowali prezentację ukazującą prace naszych uczniów. Okazało się, że mamy bardzo utalentowanych młodych malarzy w szkole.


GÓRA GROSZA

W ramach tej akcji przedstawiciele SU na przełomie listopada i grudnia 2012r. przeprowadzili zbiórkę pieniężną wśród swoich kolegów i koleżanek. Cel jest bardzo ważny – pomoc tym rówieśnikom, dla których los był mniej łaskawy – z różnych przyczyn znaleźli się w domach dziecka. Zebrane pieniądze pomogą im w stawianiu pierwszych kroków na drodze do całkowitej samodzielności, przyczynią się m.in. do zakupu maleńkich samodzielnych mieszkań. Zebraliśmy 64zł i 53gr.


WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W ŚWIETLICY

30.11.2012r. aktywiści z Samorządu Uczniowskiego przygotowali w świetlicy kącik wróżbiarski. W czasie przerw przybyli uczniowie mogli spróbować poznać „swoją przyszłość” korzystając z przygotowanych wróżb. Można było m.in. poznać imię przyszłej dziewczyny, dowiedzieć się o czym się marzy, sprawdzić, co przydarzy się w najbliższej przyszłości. Ci, którzy przybyli, świetnie się bawili, bo przecież wszyscy obecni wiedzieli, że należy to traktować z przymrużeniem oka?


Wybory przewodniczącego SU

25 października 2012r. w świetlicy szkolnej odbyły się wybory na stanowisko przewodniczącego SU. Nasi uczniowie mieli do wyboru sześciu kandydatów:
1.Rafała Liberę z klasy 2 a,
2.Mateusza Drewsa z klasy 2 tC
3. Michała Sobczyńskiego z klasy 2 tC
4.Juliusza Urbańczyka z klasy 3 tD
5.Jakuba Lemańskiego z klasy 2 tC
6. Mateusza Kmiecika z klasy 2 tA
Najwięcej głosów uzyskał Michał Sobczyński i to on jest od dzisiaj przewodniczącym SU w ZSM nr 2.


Dzień Chłopaka

28 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta częstowały swoich kolegów batonikami, przygotowały gazetkę.
Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Mistrz Intelektu ZSM nr 2”.Ostatecznie Mistrzem Intelektu został Piotr Wojewoda z klasy IVtA, a wicemistrzami jego klasowi koledzy – Adam Jarzembek i Krzysztof Bukolt. Medal i nagrodę wręczyła Mistrzowi Pani wicedyrektor Ewa Bratz.
Fotki z wydarzeń SU w roku szkolnym 2012/2013

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Żywa lekcja historii
  • Drużyna koszykówki
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"