Zdobywamy tytuły

W ubiegłym roku szkolnym wzięliśmy udział w konkursie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” i ciężką pracą udało nam się zdobyć tytuł Bezpiecznej Szkoły:
W tym roku, zgłosiliśmy naszą szkołę do udziału w dwóch konkursach:
1. Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń
2. Lider Samorządu Uczniowskiego
zamierzamy zdobyć – również dzięki pracy wszystkich uczniów i nauczycieli tytuł Aktywnej Szkoły oraz tytuł Lidera Samorządu Uczniowskiego. W tym celu musimy wykonać szereg zadań, m.in. wziąć udział w teście dotyczącym zdrowego żywienia, przygotować plakaty na temat zdrowej żywności, sposobów na zdrowy wypoczynek itp.
Ktokolwiek byłby bliżej zainteresowany wszystkimi zadaniami, oto przydatne linki:
bezpieczna szkoła
lider samorządu uczniowskiego II edycja


Dzień Szkoły bez Przemocy

Przedstawiciele Wolontariatu i zarządu Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu psychologa p. Mai Łoś oraz pedagoga p. Iwony Kaji i innych nauczycieli 5 czerwca 2012r. zorganizowali Dzień Szkoły bez Przemocy, który w ramach Programu Szkoła bez Przemocy, został zorganizowany w różnych szkołach na terenie całej Polski. Wcześniej nauczyciele (Małgorzata Lemańczyk, Wioletta Skibińska, Adam Lyczmański, Iwona Kaja) wzięli udział w konkursie na tekst Kodeksu Fair Play, który prezentujemy poniżej, oby wszyscy zeń korzystali.

Więcej...


Dzień Dziecka

Z małym przesunięciem, bo 4 czerwca, przedstawiciele SU częstowali swoje koleżanki i kolegów słodkimi upominkami z okazji Dnia Dziecka.


Debata – „Czy istnieje bezpieczne picie alkoholu” – 29.05.2012

Przedstawiciele SU przygotowali i zorganizowali debatę w świetlicy szkolnej pn. „Czy istnieje bezpieczne picie alkoholu”. Całość poprowadzili uczniowie z kl. 1 tC – Mateusz Drews i Michał Sobczyński. Na spotkanie przybyli wraz z opiekunami przedstawiciele SU wszystkich bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych oraz zaproszeni goście:
Dyrektor Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” – P. Barbara Domagała
Przedstawiciel Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych– P. Piotr Janiszewski
Aspirant P. Monika Herman – z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
Inspektor P. Zbigniew Białkowski – koordynator Programów Prewencyjnych Straży Miejskiej w Bydgoszczy

Więcej...


Nakrętki dla niepełnosprawnego Bartosza

W tym roku rozpoczęliśmy zbierać nakrętki. Przyświeca nam wspaniały cel – możemy w ten sposób przyczynić się do zakupu wózka dla trzyletniego niepełnosprawnego Bartosza z Bydgoszczy. Oprócz poczucia satysfakcji można też zrobić coś dla siebie - podwyższyć sobie ocenę z zachowania. W imieniu Bartosza i jego Mamy, która odbiera od nas nakrętki, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


Dzień Bezpieczeństwa w ZSEA

28 maja nasi uczniowie z klasy 1 tA wzięli udział w organizowanym przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy w ramach II Forum Samorządów Uczniowskich – Dniu Bezpieczeństwa pn. „Mówimy Nie przemocy fizycznej i psychicznej”.
Na to spotkanie nasi uczniowie czyli Jakub Palpuchowski, Patryk Wanecki i Krystian Drobienko przygotowali plakat pt. „Przemoc to Twa niemoc”. W trakcie spotkania m.in. wystąpił przedstawiciel Straży Miejskiej – Sławomir Brzeziński, który opowiedział zebranym o odpowiedzialności prawnej za przestępstwa na szkodę zdrowia i życia człowieka . Uczniowie mieli też okazję podziwiać zawodników z klubu ASW Black Panther, którzy zaprezentowali Kung-Fu i Boks Tajski oraz przedstawiciela Krav Maga z elementami samoobrony.


Ozdoby wielkanocne

Jak co roku przedstawiciele SU wykonali ozdoby wielkanocne – kolorowe jajka na patyczku, które wraz z życzeniami do wszystkich uczniów wręczyli przed Świętami Wielkanocnymi wszystkim pracownikom szkoły. Przygotowali też gazetkę.


I Ty możesz zostać honorowym krwiodawcą

28 marca nasi uczniowie mogli honorowo oddać krew, mając na uwadze fakt, że nasza krew może być dla kogoś jedynym ratunkiem. W akcji wzięło udział 31 uczniów.


Dzień Kobiet w Mechaniku 2

Z tej okazji uczniowie upiekli dla swoich koleżanek i wszystkich pań w szkole ciasto, którym częstowali podczas przerwy, składając życzenia. Wcześniej przygotowali gazetkę z życzeniami dla Pań.


Debata nt. Auschwitz

27 stycznia 2012r. przedstawiciele SU wzięli udział w debacie pt. „Od narodowosocjalistycznego światopoglądu do Auschwitz” w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Fordonie.
Rolę moderatora debaty pełnił nauczyciel j. polskiego p. Michał Wawrzyński.


GÓRA GROSZA

W ramach tej akcji przedstawiciele SU na przełomie listopada i grudnia przeprowadzili zbiórkę pieniężną wśród swoich kolegów i koleżanek. Cel jest bardzo ważny – pomoc tym rówieśnikom, dla których los był mniej łaskawy – z różnych przyczyn znaleźli się w domach dziecka. Zebrane pieniądze pomogą im w stawianiu pierwszych kroków na drodze do całkowitej samodzielności, przyczynią się m.in. do zakupu maleńkich samodzielnych mieszkań. Zebraliśmy 57zł i 12gr.Fotki z wydarzeń SU w roku szkolnym 2013/2014

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Żywa lekcja historii
  • Drużyna koszykówki
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"