SONDAŻ SZKOLNY

Uczniom zadano następujące pytania:
1. Jak odżywiać się zdrowo?
2. Jak dbać o kondycję fizyczną?
3. Jak żyć zdrowo?
Jakie uczniowie mają pomysły na ciekawy i zdrowy wypoczynek?
Potem z tych odpowiedzi uczniowie przygotowali wystawę.

...fotki...


WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ

30 października 2014r. uczniowie klas pierwszych gościli przedstawicieli Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Panowie: Sławomir Brzeziński i Krzysztof Gawrych wprowadzali naszych uczniów w arkana prawa polskiego, gdyż spotkanie dotyczyło „Aspektów prawnych nieletnich”. Jak powszechnie wiadomo nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania – dlatego lepiej znać swoje prawa i wiedzieć, co jest niedopuszczalne, aby w przyszłości realizować siebie i swoje marzenia bez przeszkód.

...fotki...


KONCERT PROFILAKTYCZNY W ADRII

30 października 2014r. klasy: 1 tc i 1 td, wzięły udział w zorganizowanym przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” koncercie pt. „Twoje decyzje - to twoje życie”. W koncercie wystąpił przybyły ze Stanów Zjednoczonych polski muzyk bluesowy Pan Włodzimierz Dudek, którego można było wcześniej zobaczyć i usłyszeć z takimi zespołami jak KASA CHORYCH (z tym zespołem Pan Włodzimierz został laureatem drugiego miejsca na liście przebojów w USA), BIG FAN, DIAMENTY, UNIVERSUM. Muzyk opowiadał zgromadzonej publiczności o konsekwencjach uzależnień oraz prezentował swój gitarowy kunszt. Wszystkim uczniom życzymy życia wolnego od uzależnień.

...fotki...


„MÓJ ULUBIONY, NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCY NAUCZYCIEL”
- KONKURS SU ROZSTRZYGNIĘTY

Na pewno z niecierpliwością czekacie na wynik konkursu przeprowadzonego przez aktywnych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Oddaliście w sumie 437 głosów. Każdy nauczyciel otrzymał od Was głosy.
Oto wyniki podane w stylu sportowym, czyli gorąca szóstka:
1 miejsce – P.Mirosława Woźniak – 69 głosów
2 miejsce – P.Jan Szymik – 40 głosów
3 miejsce – P.Wioletta Skibińska – 24 głosy

...więcej


Wybieramy Rzecznika Praw Ucznia

Na zamieszczonym plakacie podane zostały terminy oraz wymogi wobec ucznia/uczennicy mającego/mającej pełnić funkcję RPU.

plakat


WYNIKI WYBORÓW PRZEWODNICZĄCEGO/PRZEWODNICZACEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

14 listopada 2013r. uczniowie wszystkich klas obecnych tego dnia w szkole mogli oddać swój głos na jednego z trzech kandydatów. Do głosowania przystąpiło 275 uczniów na 310 obecnych tego dnia w szkole, co stanowi 88,7 %. Pozostałe dane widoczne są na plakacie.

wyniki...


WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO/PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO zapowiedź

W najbliższy piątek –14.11.2014r. w świetlicy szkolnej odbędą się wybory nowego przewodniczącego lub przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego według opracowanego harmonogramu. Przypominamy, że wybory są:
- powszechne – głosują wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole;
- tajne – każdy głosuje anonimowo na wybranego kandydata i nikt nie ma prawa sprawdzić na kogo ktoś głosował;
- bezpośrednie – w dniu wyborów każdy głosuje sam na umieszczonego na liście wyborczej kandydata, stawiając krzyżyk w kratce przy wybranym nazwisku.

Więcej


Ankieta na temat rzecznika praw ucznia i szczęśliwego numerka

Na przełomie października i listopada aktywiści SU przeprowadzili we wszystkich klasach anonimową ankietę, pytając o to, czy chcecie mieć w szkole rzecznika praw ucznia i szczęśliwy numerek.

Wyniki


Audycja z okazji 1 Listopada

Pod koniec października aktywiści z SU – uczniowie z klasy 1 tD – Remigiusz Kuligowski i 2 tD – Karolina Sochacz, Oskar Borsich i Michał Zygowski oraz nasz dotychczasowy przewodniczący – Mariusz Brukwicki z klasy 3 tB pod kierunkiem P. Iwony Kaji przygotowali audycję z okazji Dnia Wszystkich Świętych – 1 Listopada. Całość ogarnęli – czyli nagrali i poskładali nasi spece z radiowęzła - Jacek Muzykiewicz z kl. 4 tB i Bartek Nowakowski z kl. 4 tA.


Halloween w ZSM nr 2

29 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaproponowali swoim koleżankom i kolegom zabawę Halloween. Nasi uczniowie mogli się ciekawie przebrać lub „strasznie ucharakteryzować” w mini-salonie kosmetycznym świetlicy szkolnej. Królowało hasło „kto będzie przebrany nie będzie pytany”. „Uzbrojona” grupa wyruszyła na szkolne korytarze w poszukiwaniu chętnych do makijażu, niektórzy uczniowie dali się przekonać, co można zobaczyć na fotkach. Wcześniej, dziewczęta z klasy 1 tD, przygotowały zachęcający do zabawy „straszny plakat”.


Jak odżywiać się zdrowo? – pokaz i degustacja w świetlicy

Nasza szkoła uczestniczy w programie „Aktywna szkoła – aktywny uczeń”. Z tej też okazji uczniowie klasy 2 tA wykonali wspaniałe plakaty dotyczące zdrowego odżywiania się. Nieco później – 22 października 2014r. przygotowali w ramach tematu „Jak odżywiać się zdrowo?” – pokaz zdrowej żywności, połączony z jej degustacją. Panowie znakomicie wywiązali się z obu zadań, co można zobaczyć na załączonych fotografiach. Nie zabrakło też chętnych do degustacji. Okazało się, że efektownie przygotowane i podane warzywa i owoce niejednego ucznia zachęciły do spróbowania. Smacznego!


Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń – klasa 2 tA – przygotowuje plakaty

W ramach zadań wykonywanych od zdobycia tytułu Aktywnej Szkoły wasi koledzy z klasy 2 tA przygotowywali plakaty dotyczące zdrowego odżywiania się, zdrowej żywności – tzw. Konsumenckie ABC. Zostanie z nich przygotowana wystawa w szkolnej świetlicy. Zdrowe odżywianie to podstawa długiego i szczęśliwego – bo bez chorób – życia.


Dzień Chłopaka

30.09.2014r. jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z SU przygotowały gazetki oraz częstowały wszystkich chłopców batonikami.
Dalsza część obchodów miała miejsce 2-go października. Wówczas w szkolnej świetlicy odbył się ogólnoszkolny konkurs na MISTERA SPORTU ZSM NR 2, prowadzony przez dziewczęta z SU. Panowie brali udział m.in w takich konkurencjach, jak:
* rzut beretem,
* slalom z piłką i miotłą na czas,
* rzut do celu papierem toaletowym,
* slalom z piłką siatkową na rakietce ping-pongowej.

Więcej...


SU na DEN

Samorząd Uczniowski, jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dla wszystkich pracowników szkoły przygotował gazetki, kolorowe kwiaty oraz bardzo smaczne ciasto, upieczone przez dziewczęta z klasy 1td.
Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi życzymy zdrowia, szczęścia i pomyślności.
Samorząd Uczniowski


KONFERENCJA KRYSTALTECH

23 września 2014 roku w ZSM nr2 odbyła się międzyszkolna Konferencja KRYSTALTECH pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych.
O tym co się podczas niej działo możecie poczytać na głównej stronie. Pod opieką P. Grażyny Kwiatkowskiej, P.Mai Łoś i P. Iwony Kaji wasze koleżanki i koledzy z klasy 2 tA, 2 Td, 3 tB, 3 tC, 3 tD, 4 tA, 4 tB brali aktywny udział w przygotowaniach do tej konferencji, jak i w jej organizacji 23.09.2014r.


„Profesor Jan Czochralski – jego życie i działalność” - wystawa

19 września 2014r. w związku ze zbliżającą się Konferencją KRYSTALTECH (23.09.2014) SU przygotował w świetlicy kolejną wystawę nt. Profesora Jana Czochralskiego, udostępnioną naszej szkole przez Urząd Miasta Kcyni.
Wystawę tę obejrzały już tysiące Polaków z różnych miast Polski, stad zachęcamy do jej odwiedzenia.


Audycja radiowęzłowa nt. profesora Jana Czochralskiego

18 września w szkolnym radiowęźle Mariusz Brukwicki z kl.3 tB oraz Jacek Muzykiewicz z kl. 4 tB pod kierunkiem P.Iwony Kaji zrealizowali audycje dotyczącą sylwetki profesora Jana Czochralskiego, która zostanie nadana jutro tj. 19 września. Można się będzie z niej dowiedzieć o wielu faktach z życia profesora. M.in. dlaczego przez wiele lat był zapomniany, tak że dzisiaj, pomimo tego, że Sejm RP ogłosił 2013 – Rokiem Profesora Jana Czochralskiego – niewielu Polaków wie co Mu tak naprawdę zawdzięczamy. A przecież za granicą jest znany i ceniony od lat i nazywany Praojcem Elektroniki. Zapraszamy do wysłuchania audycji, jak również do bliższego przyjrzenia się tej wyjątkowej postaci.Fotki z wydarzeń SU w roku szkolnym 2014/2015

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Żywa lekcja historii
  • Drużyna koszykówki
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"