Dzień Słońca 2014

06.06.2014 w naszej szkole odbyła się druga edycja „Dnia Słońca”, tym razem zrealizowana w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych.
O godzinie 9:00 przyjechali do naszej szkoły zaproszeni goście – gimnazjaliści i przedszkolaki. Ucieszył nas fakt się że z zaproszenia skorzystało prawie 100 osób. Ten wspaniały słoneczny dzień był podzielony na kilka etapów. Po uroczystym powitaniu wszystkich przybyłych przez Pana Dyrektora Ryszarda Lewandowskiego - gimnazjaliści udali się do Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii, gdzie zobaczyli jakie instalacje znajdują się w naszym nowo wybudowanym domu pasywnym, najmłodsi z kolei cyklicznie odwiedzali poszczególne pracownie oraz oglądali bajkę z serii „Była sobie Ziemia- Energia Odnawialna”.

Więcej...


Europejskie Słoneczne Dni Maj 2013r.

Dnia 14 maja 2013 do naszej szkoły zostały zaproszone Przedszkolaki – dwie najstarsze grupy. Przeprowadziliśmy zajęcia dla najmłodszych przybliżając im energię słoneczną. Rozpoczęliśmy od bajki- „Była sobie Ziemia- Energia słoneczna”. Potem bawiliśmy się w elektrownie węglowe, które po dostarczeniu węgla przekazują odbiorcom prąd elektryczny. W momencie wyczerpania zapasów węgla dzieci skojarzyły, że trzeba wymyśleć inny sposób. Pokazaliśmy im edukacyjny model kolektora słonecznego, który położyliśmy na modelu plastikowego domku. Okazało się, że w misce w domku była ciepła woda.

Więcej...


Spotkanie z właścicielem elektrowni "GORYŃ"

Dnia 07.02.2012 „ODNAWIALNI” zaprosili do naszej Szkoły Pana Bogdana Damsa, który zaprezentował naszym Uczniom model turbiny ślimakowej typu Archimedes. Pan Bogdan jest właścicielem Małej Elektrowni Wodnej „GORYŃ” na rzece Radomka w województwie Mazowieckim. Jego Elektrownia działa z mocą zainstalowaną 80 kW, na spadzie o wysokości 2 m, i przepływie 5 m 3/s. Na wykładzie poznaliśmy zasadę działania turbiny ślimakowej, której model mogliśmy dokładnie oglądnąć, zobaczyć jak pracuje, posłuchać odgłosu jej pracy. Za zgodą Prelegenta mogliśmy także uczestniczyć w kilku doświadczeniach. Byliśmy zaopatrzeni w kawałek styropianu, kawałek gałęzi, ale także mieliśmy zakupione dwie rybki - Welony, które zostały wpuszczone do modelu turbiny. Bianka i Blanka - bo takie imiona otrzymały rybki - doskonale poradziły sobie zarówno z pracą pompową, jak i turbinową modelu.

Więcej...


Dni Energii w Bydgoszczy

W dniach od 14- 15 listopada bieżącego roku miały miejsce Dni Energii organizowane przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA. Mechanik nr 2 przy Słonecznej przygotował stoisko, które można było zwiedzać w CH Focus Mall. Zainteresowani mieli możliwość zobaczenia pompy ciepła typu powietrze – woda oraz przekroju wymiennika ciepła, kolektorów słonecznych, zbiornika buforowego i biomasę stałą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta edukacyjna naszej szkoły zaprezentowana przez uczniów- ich spontaniczność, barwy stoiska i dźwięk uzupełniły całości obrazu Mechanika nr 2.


Europejskie Słoneczne Dni 2013

Mimo ferii zimowych i białego śniegu dookoła - Odnawialni już myślą o Słońcu.Trwają kwalifikacje na lokalnego organizatora Europejskiech Słonecznych Dni, których trzecia edycja odbędzie się w Polsce od 1- 19 maja 2013 roku. Jak widać na załączonej mapie - nasza Szkoła została zarejestrowana w kampanii organizowanej przez Głównego Koordynatora wspomnianych Dni - jakim jest Instytut Energetyki Odnawialnej - nasze wydarzenie przypadnie na dzień 14 maja br. Musimy poczekać dwa tygodnie na potwierdzenie uzyskania statusu oficjalnego Organizatora Kampanii ESD .. Nasze hasło: Iść w stronę Słonecznej.....


e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Żywa lekcja historii
  • Drużyna koszykówki
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"