Wycieczka zawodowa

23 października 2012r. o godzinie 7.30 klasa II tc wyruszyła na zawodową wycieczkę autokarową. Naszym celem było poznanie ostatecznej drogi, jaką pokonują odpady, a także ścieki, jakie „produkujemy” w każdym gospodarstwie domowym. Na „osłodę” tej najbardziej uciążliwej pod względem zapachowym wycieczki - mieliśmy w planach także odwiedziny na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym - na zaprzyjaźnionym kierunku - Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii.

Więcej...


Wycieczka zawodowa do Elektrowni Wodnej w kaskadzie
rzeki Wda

Dnia 11.10.2012r. uczniowie z klasy I td pojechali wraz z "elektrykami" na wycieczkę zawodową do Elektrowni Wodnych w kaskadzie rzeki Wda. Pierwszą zwiedzaną przez nas elektrownią był Gródek. Dużą rolę w rozwoju gospodarczym nie tylko powiatu świeckiego, ale całego Pomorza, odegrały właśnie obie elektrownie. Jako pierwsza powstała elektrownia w Gródku, której lokalizację opracowano już w 1912 r. i nie była ona przypadkowa. Właśnie w tym miejscu Wda tworzyła 6-km pętlę. Przecięcie tej pętli kanałem o długości 1240 m dało naturalny 6-cio metrowy spad, kolejne 12 m - uzyskano przez budowę zapory, o długości 220 m.

Więcej...


Wieża ciśnień

W ramach Koła zainteresowań „ODNAWIALNI” uczestniczyliśmy w wycieczce zawodowej, która tym razem umożliwiła poznanie nowootwartej Wieży Ciśnień w Bydgoszczy przy ul. Filareckiej 1 na Wzgórzu Dąbrowskiego na samej krawędzi Zbocza Bydgoskiego.


Więcej...


Wycieczka do Małej Elektrowni Wodnej

Dnia 10 X 2011 roku klasa Itc , grupa „ODNAWIALNI” pojechała na swoją pierwszą zawodową wycieczkę. Z racji właśnie ukończonego na zajęciach działu – energetyka wodna – nasza pani profesor Beata Dolata- wybrała Małą Elektrownię Wodną MEW „Czersko Polskie” i MEW „Czersko Polskie 2”. Cała nasza 13-tka – bo tylu jest uczniów na nowym kierunku Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w ZSM nr 2 w Bydgoszczy – pod opieką profesorską p. Beaty Dolata i p. Jacka Malinowskiego – dotarła wzdłuż rzeki Brda aż do jej ujścia do Wisły. Z mostu roztaczał się wspaniały widok na dwie elektrownie wodne pracujące na tym samym stopniu wodnym – co już jest unikatem w skali naszego kraju. Ale to dopiero początek…

Więcej...


e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Żywa lekcja historii
  • Drużyna koszykówki
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"