Szkoła

Kierunki

"The voice of ZSM nr2"

30 września czyli „Dzień Chłopaka”, jak co roku o tej porze tak i dzisiaj, nasze dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia oraz obdarowały ich słodkimi niespodziankami. Z tej też okazji w świetlicy szkolnej odbył się ogólnoszkolny konkurs karaoke pt. „The Voice of ZSM nr 2”. Panowie z różnych klas mieli okazję pochwalić się swoimi talentami wokalnymi.

Więcej...


Posiedzenie wyjazdowe Rady Miasta

27.09.2013 r. w naszej szkole odbyło się posiedzenie wyjazdowe radnych Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska dotyczące, między innymi inwestycji pilotażowej, realizowanej na terenie ZSM nr 2. Gościliśmy panią Grażynę Ciemniak-Zastępcę Prezydenta Miasta,

Więcej...


Koncert profilaktyczny "Wolne wybory"

24 września 2013r. uczniowie z klasy 1 a oraz 2 tA wzięli udział w koncercie profilaktycznym pt. Dobre wybory”. Występ został zorganizowany w kinoteatrze Adria przy ul. Toruńskiej 30 przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”. Podczas koncertu zagrali i zaśpiewali: Piotr Świergalski prezenter programów muzycznych TV4 i Polsat oraz Wojciech Backiel - mówca, propagujący psychologię pozytywnego myślenia ze Studia Art Profilaktyka z Białegostoku. Opowieści muzyków o brzemiennych skutkach uzależnień, mające na celu uwrażliwienie młodych ludzi na problemy uzależnień, obojętności na drugiego człowieka a także popularyzację treści profilaktycznych oraz propagowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia, przeplatały się z bluesową muzyką. Oby skłoniły uczestników koncertu do refleksji i mądrych wyborów.

Więcej...


Wyścigi smoczych łodzi w Bydgoszczy

W piątek 20 września na Wyspie Młyńskiej odbyły się zawody "smoczych łodzi" w których udział brało 6 szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Zespoły podzielono na trzy pary eliminacyjne. Nasza reprezentacja w pierwszym wyścigu zmierzyła się z sąsiadami z Zespołu Szkół nr 12.

Więcej...


„Poznaj swoje prawa w pracy”

Uczniowie klas 4tc, 4td, 3a, 3ta a także 3tb i 2ta mieli okazje zapoznać się z tematyką dotyczącą prawa i bezpieczeństwa pracy. W trakcie spotkania z Panem Krzysztofem Adamskim – przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy,

Więcej...


Budowa budynku pasywnego rozpoczęta

Centrum Demonstracyjne Odnawialnych Źródeł Energii, który powstanie na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, współfinansowany będzie ze środków Unii Europejskiej. W/w obiekt będzie służył uczniom naszej szkoły do celów edukacyjnych. Budynek wyposażony będzie m.in. w turbinę wiatrową, pompę ciepła solankową, kolektor słoneczny oraz wiele innych urządzeń, które pomogą młodzieży w zapoznaniu się w praktyce z odnawialnymi źródłami energii.

Więcej...

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"