Szkoła

Kierunki

"Drzwi otwarte" to już tradycja

Tradycją naszej szkoły stały się "Drzwi otwarte'', które zorganizowaliśmy 22 marca 2014 r. Zainteresowani, którzy przybyli do placówki mogli poznać jej nauczycieli, bazę dydaktyczną, warsztaty szkolne oraz uzyskać informacje na temat kierunków kształcenia. Młodzież i towarzyszący jej rodzice zwiedzali szkołę, obserwowali pokazy zorganizowane w salach lekcyjnych, np: doświadczenia chemiczne, walki robotów, mogli również przyjrzeć się wznoszonemu "budynkowi pasywnemu" energetyki odnawialnej. Na terenie warsztatów goście zobaczyli jak działają maszyny i robot KUKA, na których w przyszłości zechcą się uczyć. To był udany dzień. Przybyli z zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez nauczycieli. Chętnie zadawali pytania dotyczące szczegółów edukacji w naszej szkole.

...migawki...


Debiutancki koncert Dave'a - naszego ucznia

2 marca w Klubokawiarni 1138 odbył się debiutancki koncert Sprintera (Paweł Plac z Liceum Menadżerskiego) i Dave'a (Dawida Brukwickiego z naszej Szkoły) z gościnnym wsparciem Kamila Tondryka (również naszego ucznia) zorganizowany przez Wolontariat ZSMnr2. Czekamy na kolejne wydarzenia muzyczne z udziałem naszych uczniów. Aktualnie rozpoczęliśmy prace nad wydaniem płyty z utworami młodych talentów. Jeśli śpiewasz lub grasz - zgłoś się do szkolnego Wolontariatu ZSMnr2.

...migawki...


"Wycieczka Wolontariatu ZSM nr 2 do Torunia"

20 lutego 2014r. Wolontariat ZSMnr2 wybrał się na wycieczkę do Torunia. W czasie wyjazdu w Fundacji "Światło" rozmawialiśmy z personelem i pacjentami, poznaliśmy sposoby wybudzania ze śpiączki. Mogliśmy też doświadczyć na sobie jak funkcjonuje komunikacja z pacjentem za pomocą tzw. "cyberoka". Ok godz. 13 mieliśmy czas na obiad i zwiedzanie Torunia. Po godz. 16 w Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. Każdego człowieka bawiliśmy się z dziećmi w świetlicy.

...migawki...


"Dni Kariery"

Dnia 20 stycznia wzięliśmy udział w "Dniach Kariery", organizowanych przez Gimnazjum nr 9 przy ulicy Gajowej 94, podczas których młodzież naszej szkoły zaprezentowała ofertę edukacyjną.
Atrakcyjność kierunków i miła atmosfera to nasze atuty, które przekładają się na duże zainteresowanie gimnazjalistów. Zapraszamy do Mechanika nr 2.


e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"