Szkoła

Kierunki

Wojna Robotów mini-Sumo

W dniu 16 kwietnia 2014 roku uczniowie kółka „Robotyka” brali udział w kolejnej edycji konkursu Wojna Robotów miniSUMO - 7. Starcie organizowanego przez Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy. W zawodach rywalizowały trzy roboty wykonane przez naszych uczniów oraz uczniów Gimnazjum nr 34 . Łącznie w konkursie rywalizowało ze sobą 78 robotów wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Więcej...


Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

W dniu 11 kwietnia 2014 roku odbył się I etap konkursu „KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH”, którego głównym organizatorem była p. N.Siedlecka. W trakcie konkursu 27 uczestników z klas 1ta, 1tb, 1tc i 1td odpowiadało na pytania dotyczące kultury, historii i zwyczajów wspomnianych krajów, ale ich odpowiedzi musiały być podane za pomocą cyfr. Celem tego konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów dotyczącej Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych oraz zapoznanie ich z wieloma interesującymi ciekawostkami.

Więcej...


Wycieczka Wolontariatu do Torunia

W dniach 14-15 kwietnia 2014r. Wolontariat ZSM nr 2 uczestniczył w wycieczce do Stowarzyszenia "Wędka" w Toruniu. Celem naszego wyjazdu była pomoc w remontowaniu pomieszczeń, które w przyszłości staną się świetlicą dla dzieci i młodzieży z toruńskiej Starówki. Segregowaliśmy dary, układaliśmy deski, montowaliśmy szafki oraz sprzęt sanitarny. Popołudniu zaproponowaliśmy dzieciom wspólne gry, a wieczorem uczestniczyliśmy w kameralnych rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez o. Cordiana Szwarca (franciszkanina). Wtorek rozpoczęliśmy od wycieczki-gry miejskiej po Toruniu, podczas której musieliśmy wykonać wiele zadań związanych z historią i kulturą Torunia. Potem czekała na nas jeszcze praca, zajęcia plastyczne z dziećmi oraz miniwarsztaty podsumowujące doświadczenia przeżyte w trakcie wyjazdu.

...migawki...


"Dzień Przedsiębiorczości"

02 kwietnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w projekcie objętym patronatem Prezydenta RP pt."Dzień Przedsiębiorczości" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W ramach w/w akcji uczniowie odbywali praktyki zawodowe w 13 firmach na terenie Bydgoszczy. Dzięki temu młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce, poznać specyfikę pracy na danych stanowiskach, a także zweryfikować swoje predyspozycje zawodowe.
Korzystając z okazji do naszej szkoły zostali zaproszeni przedstawiciele różnych organizacji m.in. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości czy Młodzieżowe Biuro Pracy, którzy przybliżyli uczniom kroki podjęcia własnej działalności gospodarczej, zapoznali z możliwościami współpracy z AIP, czy przeprowadzili symulację rozmowy kwalifikacyjnej.

...migawki...


"Bydgoskie Targi Edukacyjne" już za nami

31 marca we wnętrzach hali widowiskowo- sportowej „Łuczniczka” mieliśmy okazję spotkać się z gimnazjalistami, by przedstawić ofertę edukacyjną Mechanika nr2. Na tegorocznych targach atrakcją naszego stoiska był robot przemysłowy firmy KUKA, wzbudzający duże zainteresowanie zwiedzających. Nasi uczniowie zachęcali do podjęcia nauki w technikum lub szkole zawodowej na kierunkach, które bez wątpienia są dziś kierunkami atrakcyjnymi z uwagi na dużą ilość ofert pracy dla mechatroników, programistów obrabiarek CNC, elektryków, czy specjalistów w dynamicznie rozwijających się branżach: energii odnawialnej i tworzyw sztucznych. Było nam bardzo miło gościć przy stoisku ZSM nr2 gimnazjalistów, ich rodziców i przedstawicieli władz miasta Bydgoszczy. Cieszymy się, że odwiedzająca nas młodzież wykazywała duże zainteresowanie i z entuzjazmem wypowiadała się o naszej szkole: o bardzo dobrze wyposażonych pracowniach; o miłej atmosferze i o tym, że w „Mechaniku nr2” warto się uczyć!

...migawki...


"Drzwi otwarte" to już tradycja

Tradycją naszej szkoły stały się "Drzwi otwarte'', które zorganizowaliśmy 22 marca i 12 kwietnia 2014 r. Zainteresowani, którzy przybyli do placówki mogli poznać jej nauczycieli, bazę dydaktyczną, warsztaty szkolne oraz uzyskać informacje na temat kierunków kształcenia. Młodzież i towarzyszący jej rodzice zwiedzali szkołę, obserwowali pokazy zorganizowane w salach lekcyjnych, np: doświadczenia chemiczne, walki robotów, mogli również przyjrzeć się wznoszonemu "budynkowi pasywnemu" energetyki odnawialnej. Na terenie warsztatów goście zobaczyli jak działają maszyny i robot KUKA, na których w przyszłości zechcą się uczyć. To był udany dzień. Przybyli z zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez nauczycieli. Chętnie zadawali pytania dotyczące szczegółów edukacji w naszej szkole.

...migawki...


e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"