Szkoła

Kierunki


Bydgoskie Granty Oświatowe

Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy, ul. Słoneczna 19 organizuje w dniu 15 maja 2014 roku turniej p.n. „ wyścig szczoteczek ”.
Uczniowie samodzielnie lub w ramach kółka wykonają „pędzące roboty” składające się z główki szczoteczki do zębów, silniczka od wibratora z telefonu komórkowego oraz baterii pastylkowej.Uczeń sam zabezpiecza tylko szczoteczkę do zębów. Pozostałe elementy zapewnia organizator.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w zawodach otrzymają cenne nagrody.Centrum Demonstracyjne Odnawialnych Źródeł Energii na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.

W ramiach projektu CEC5 „Demonstracja efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach publicznych" www.projectcec5.eu ruszyła budowa budynku pasywnego przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 przy ulicy Słonecznej 19 w Bydgoszczy!
Miasto Bydgoszcz buduje centrum demonstracyjne jako przykładowe zastosowanie dobrych praktyk w obszarze efektywności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie ZSM nr 2.

budynek w budowie

Więcej...


Pożegnanie Maturzystów


Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach...
Nieście więc wiedzy pochodnię na czele
I nowy udział bierzcie w wieków dziele,
Przyszłości podnoście gmach!


Dnia 25.04.2014 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych naszego technikum. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia świadectw naszym czwartoklasistom oraz nagród dla najlepszych. Radość, wzruszenie i uśmiech gościły na twarzach nie tylko wychowawców, ale i maturzystów. Taki chwile są niezapomniane dla wszystkich, bo każdy uświadamia sobie, że coś się kończy, ale i coś zaczyna…

Więcej...


Turniej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych
„Jan Paweł II – miłośnik sportu”

W związku z kanonizacją Ojca Świętego Jana Pawła II dnia 24.04.2014 roku w Bydgoszczy na obiektach BKS Chemik odbył się turniej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych „Jan Paweł II – miłośnik sportu”.
Udział w turnieju wzięło 9 szkół z naszego miasta. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, która w finale pokonała Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w stosunku 2:0. Trzecie miejsce przypadło dla Zespołu Szkół Budowlanych, który w meczu o brązowy medal pokonał Zespół Szkół Samochodowych 4:2. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży a wspaniały organizator – duszpasterz sportu diecezji bydgoskiej ks. Robert Szczepański – na zakończenie zorganizował spotkanie młodzieży przy grillu.
Rangę turnieju podniósł wielokrotny laureat „kryształowego gwizdka” sędzia Roman Kostrzewski, który poprowadził finałowy mecz turnieju. Duże podziękowania należą się włodarzom klubu BKS Chemik z p. Grzegorzem Ibronem na czele.
Na kolejną edycję turnieju organizatorzy zapraszają już za rok.


Więcej...


e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"