Szkoła

Kierunki


Nasi raperzy w radiu PIK

29 października, czyli jutro, o g. 11:15 w Radio PiK będzie można usłyszeć odcinek "Słownika muzycznego" przygotowanego wspólnie z naszymi uczniami-raperami: Michałem Jancy (Jancolem), Łukaszem Maludzińskim (Baksem) i Kamilem Rosikiewiczem (Kamalem). Jest to wstęp do przygotowania wspólnie z p. Majką Łoś i grupą z Pałacu Młodzieży koncertu (na który zapraszamy 22 listopada o g. 18:00 do sali widowiskowej w Pałacu Młodzieży) i wydania płyty.


KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKARZY!!!

Rozpoczęły się mistrzostwa miasta Bydgoszczy w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła broni w tym roku srebrnego medalu i jest na dobrej drodze do obrony tego zaszczytnego miejsca.
Nasza drużyna awansowała do półfinału po zaciętych meczach w eliminacjach. Rozgrywki półfinałowe odbędą się w czwartek 23.10.2014.

Wyniki eliminacji:
ZSM nr2 - Gastronomik 1:2
ZSM nr2 - IV LO 4:0
ZSM nr2 - III LO 5:1
ZSM nr2 - Elektryk 2:1

Opiekę mentalną i duchową nad drużyną sprawował ks. Robert Szczepański. O odpowiednią taktykę zadbał Adam Lyczmański.
Gratulujemy!!!


Akademia z okazji "Dnia Edukacji Narodowej"

13-go października 2014r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klasy 3tb przygotowali dla wszystkich pracowników szkoły znakomity program rozrywkowy. Ale zanim zgromadzonym gościom dane było go obejrzeć, zaszło wiele innych ważnych wydarzeń...

Więcej...


SU na DEN

Samorząd Uczniowski, jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dla wszystkich pracowników szkoły przygotował gazetki, kolorowe kwiaty oraz bardzo smaczne ciasto, upieczone przez dziewczęta z klasy 1td.

Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi życzymy zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Samorząd Uczniowski

...przygotowania...


Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu

Chociaż całkiem niedawno odbyła się w naszej szkole Konferencja KRYSTALTECH, poświęcona życiu i działalności naukowej profesora Jana Czochralskiego, pełni niedosytu informacji uczniowie klasy 3ta, którzy m.in. brali udział w jej przygotowaniu, postanowili kontynuować zdobywanie wiedzy na temat Profesora. Stąd 9 października odwiedzili Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie w Instytucie Fizyki od 3 do 19 października można uczestniczyć w prezentacji interaktywnej wystawy Politechniki Warszawskiej pn.”Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”.

Więcej...


"Miasto 44"

Uczniowie naszej szkoły w ostatnich tygodniach uczestniczą we wspaniałej lekcji patriotyzmu, jaką z całą pewnością jest obejrzenie filmu Jana Komasy „Miasto 44”. Tę pełną dramatyzmu opowieść o młodych Polakach, którzy wchodzą w okres dorosłości w okrutnych realiach okupacji, o ich poświęceniu, bólu, przyjaźni i młodzieńczej miłości obejrzeli już m.in. uczniowie z klasy 1 tc, 2ta, 2tb, 3ta. Tych, którzy filmu jeszcze nie widzieli, zachęcamy do odwiedzenia jednego z bydgoskich kin.

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"