Szkoła

Kierunki

Goście z Francji

W dniu 5 listopada 2014 r. Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy będzie gościł uczniów i nauczycieli z Francji z miasta Amiens, z którymi w zeszłym roku szkolnym realizowaliśmy miedzynarodowy projekt w ramach programu eTwinning pt.„KNOW YOUR FOREIGN PEER – Education and Career Passions” („Poznaj swojego zagranicznego rówieśnika – pasje edukacyjne i zawodowe”).

Więcej...


Koncert profilaktyczny w kinoteatrze Adria

30 października klasy: 1 tc i 1 td, wzięły udział w zorganizowanym przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” koncercie pt. „Twoje decyzje - to twoje życie”. W koncercie wystąpił przybyły ze Stanów Zjednoczonych polski muzyk bluesowy Pan Włodzimierz Dudek, którego można było wcześniej zobaczyć i usłyszeć z takimi zespołami jak KASA CHORYCH (z tym zespołem Pan Włodzimierz został laureatem drugiego miejsca na liście przebojów w USA), BIG FAN, DIAMENTY, UNIVERSUM. Muzyk opowiadał zgromadzonej publiczności o konsekwencjach uzależnień oraz prezentował swój gitarowy kunszt.

...fotki...


Wizyta Straży Miejskiej

30 października uczniowie klas pierwszych gościli przedstawicieli Straży Miejskiej w Bydgoszczy. Panowie: Sławomir Brzeziński i Krzysztof Gawrych zapoznawali naszych uczniów z paragrafami prawa polskiego, gdyż spotkanie dotyczyło „Aspektów prawnych nieletnich”. Jak powszechnie wiadomo nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania – dlatego lepiej znać swoje prawa i wiedzieć, co jest niedopuszczalne, aby w przyszłości realizować siebie i swoje marzenia bez przeszkód.

...migawki...


Halloween w ZSM nr 2

29 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaproponowali swoim koleżankom i kolegom zabawę Halloween. Nasi uczniowie mogli się ciekawie przebrać lub „strasznie ucharakteryzować” w mini-salonie kosmetycznym świetlicy szkolnej. Królowało hasło „kto będzie przebrany nie będzie pytany”.
„Uzbrojona” grupa wyruszyła na szkolne korytarze w poszukiwaniu chętnych do makijażu, niektórzy uczniowie dali się przekonać, co można zobaczyć na fotkach.
Wcześniej, dziewczęta z klasy 1 tD, przygotowały zachęcający do zabawy „straszny plakat”.

...fotki...


Dni Kariery w ZSM

W dniach 20-24 października br. w naszej szkole organizowaliśmy spotkania z przedstawicielami Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Powiatowego Urzędu Pracy w ramach Ogólnopolskich Dniach Kariery. Młodzież uczestniczyła w warsztatach planowania kariery zawodowej. Miała okazję sprawdzić się w roli potencjalnego pracownika podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Doradcy zawodowi mówili o zawodach deficytowych, o możliwościach wsparcia dla osób poszukujących pracę, jak również przedstawili oferty pracy dla przyszłych absolwentów naszej szkoły. Warto zaznaczyć, że każdy absolwent ZSM nr 2 znalazłby zatrudnienie na obecnym rynku pracy. W ramach programu młodzież wzięła również udział w warsztatach pt." Mój debiut na rynku pracy, zarządzanie karierą" organizowanych przez UTP w Bydgoszczy.


Jak odżywiać się zdrowo? – pokaz i degustacja w świetlicy

Nasza szkoła uczestniczy w programie „Aktywna szkoła – aktywny uczeń”. Z tej też okazji uczniowie klasy 2 tA wykonali wspaniałe plakaty dotyczące zdrowego odżywiania się. Nieco później – 22 października 2014r. przygotowali w ramach tematu „Jak odżywiać się zdrowo?” – pokaz zdrowej żywności, połączony z jej degustacją. Panowie znakomicie wywiązali się z obu zadań, co można zobaczyć na załączonych fotografiach. Nie zabrakło też chętnych do degustacji. Okazało się, że efektownie przygotowane i podane warzywa i owoce niejednego ucznia zachęciły do spróbowania. Smacznego!

...migawki...

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"