Szkoła

Kierunki

Próbne matury

Dnia 25 i 26 listopada (we wtorek i środę) nasi koledzy maturzyści przystąpili do matury. Teraz była to próba właściwego,tak ważnego dla nich egzaminu. Język polski wydawał im się łatwy, stopień trudności zadań z matematyki oceniali różnie... Jak rzeczywiście byli przygotowani dowiemy się niebawem. Cały czas jednak trzymamy kciuki za powodzenie starszych kolegów i wspieramy ich pasję w zdobywaniu wiedzy.


Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Dnia 26 listopada 2014 r. o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są najzdolniejszym uczniom. Podobnie, jak rok temu, wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły, Mateusz Drews z klasy 4tc.
Na zdjęciach w towarzystwie Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego pana Zbigniewa Ostrowskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty pani Anny Łukaszewskiej. Gratulujemy


WYCIECZKI INTEGRACYJNE ORGANIZOWANE W RAMACH "ZAWODOWYCH HORYZONTÓW"

Dwie pierwsze klasy naszej szkoły (1ta i 1td) są w tym roku objęte wyjątkowym programem pt."Razem damy radę", mającym na celu ich integrację. W ramach tego programu spotykają się z psychologiem szkolnym na dodatkowych warsztatach integracyjnych oraz biorą udział w bezpłatnych, jednodniowych wycieczkach do Torunia. Klasa 1ta 13 listopada 2014r. uczyła się współpracy podczas gry miejskiej na toruńskiej Starówce, wspólnie eksplorowała wyjaśnienia wielu zagadek z zakresu optyki, fizyki, chemii, astronomii w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy", świetnie się bawiła podczas strzelania z łuku oraz podczas ogniska w niezwykłych otoczeniu starego Fortu IV. Podobne atrakcje czekają na klasę 1td 27 listopada 2014r.

fotki...


"Szczęśliwy numerek"

W piątek przedstawiciele 4tA wylosowali 5 numerków - jeden na każdy dzień. Można zapoznać się z nimi w zakładce "Dla ucznia".


"Na Zajawie" cdn...

W ostatnią sobotę odbył się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży wyjątkowy koncert naszych uczniów i ich przyjaciół. To hip-hopowe wydarzenie odbyło się pod hasłem "NA ZAJAWIE" i jest związane z przygotowywaniem się do wydania płyty młodych raperów. Wystąpili: Gaga (Gracjan Wencke z Gimnazjum 22), Żakoś (Daniel Żakowski - ZSM nr 2), Jancol (Michał Jancy - ZSM nr 2), Kaman (Kamil Rosikiewicz - ZSM nr 2), Baks (Łukasz Maludziński - ZSM nr 2) oraz gościnnie rapowali Prosty i Jaracz, beatboxował Orzeł (Sebastian Orłowski - ZSM nr 2) i tańczyła Jowita Bardomska (Klub "Promyk"). W organizacji pomagał (sprawdzony już w takich działaniach) szkolny Wolontariat oraz Radiowęzeł (Jacek Muzykiewicz).


Wybieramy Rzecznika Praw Ucznia

Na zamieszczonym plakacie podane zostały terminy oraz wymogi wobec ucznia/uczennicy mającego/mającej pełnić funkcję RPU.

plakat


24 listopada rusza tzw. „SZCZĘŚLIWY NUMEREK”

Z ortografią za pan brat

14.11.2014r. został roztrzygnięty konkurs na Mistrza Ortografii. Zaszczytny tytuł zdobył Mateusz Pacek z klasy 1tA. drugie miejsce zajął Krzysztof Gełdon z klasy 1tB, trzecie miejsce Daniel Szerszeń z klasy 1tC.
W konkursie należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz dbałością o piękno i poprawność językową.
Gratulujemy


...wręczenie nagród...


Koncert naszych uczniów i przyjaciół pt. "NA ZAJAWIE"

Zapraszamy na koncert naszych uczniów i przyjaciół pt. "NA ZAJAWIE", który odbędzie się 22 listopada o g. 18:00 w sali widowiskowej w Pałacu Młodzieży. Wystąpią: Kamil Rosikiewicz (Kaman), Łukasz Maludziński (Baks), Michał Jancy (Jancy), Daniel Żakowski (ŻakoŚ), Sebastian Jagieniak (Sajo). Zachęcamy też do odsłuchania październikowej audycji radia PIK, podczas której raperzy opowiadali o hip-hopie.
Koncert jest wstępem do wydania płyty raperów z ZSM nr 2 i z Klubu "Promyk" w Pałacu Młodzieży. Projektem opiekuje się p. Majka Łoś, psycholog szkolny.


e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"