Szkoła

Kierunki

Wycieczka do Warszawy

Dnia 22 kwietnia 2015r. dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana wycieczka do Warszawy. Wycieczka była formą nagrody dla uczniów biorących aktywny udział w życiu szkoły. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzali:
- Muzeum Powstania Warszawskiego
- Muzeum Kolejnictwa
- ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie
- Stare Miasto

...fotki...


Konkurs pt. "The history of inventions"

Dnia 21 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 odbył się konkurs z języka angielskiego pt."The history of inventions" (Historia wynalazków). Udział w nim wzięli uczniowie klas pierwszych technikum. Mieli oni możliwość powtórzenia słynnych wydarzeń historycznych związanych z przełomowymi odkryciami i wynalazkami oraz połączenia ich z właściwymi datami. Dodatkową trudnością było zrozumienie pytań i udzielenie poprawnej odpowiedzi w języku angielskim. Konkurs okazał się doskonałą zabawą i wyzwaniem dla biorących w nim udział. Spośród trzech kilkuosobowych zespołów najlepszy okazał się Michał Klimczak z kl. 1ta oraz Eryk Karnowski z kl. 1tb. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 1tc (Jakub Kulczyk, Daniel Szerszeń, Jan Wawrzynowicz, Oskar Szułczyński), a trzecie uczniowie klasy 1td (Stanisław Sitterlee, Dominik Szczechowski i Tomasz Schröder). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Organizatorzy konkursu: Anna Woźna, Aneta Boniecka


Wojna robotów mini-SUMO

W dniu 16 kwietnia 2015 Wydział Inżynierii Mechanicznej oraz Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zorganizowali konkurs Wojna Robotów miniSUMO – 9. starcie. W imprezie tej, jak co roku, uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Tym razem wystartował tylko jeden robot o nazwie " Mokry Terminator " startujący pod czujnym okiem uczniów klasy I Tb - Bartosza Bukowskiego i Krzysztofa Hayera. Opiekunem grupy był Jan Janowski. Robot zakwalifikował się do półfinału zajmując w końcu miejsce od 5 do 8.


Targi Pracy w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego

27 - 28.03.2015 w ZSM nr 2 odbyła się I edycja „Targów Pracy”. W pierwszym dniu targów oprócz firm do szkoły zostały zaproszone instytucje wspierające młodych ludzi w poszukiwaniu pracy. Wśród nich znalazły się m.in. Państwowa Inspekcja Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Młodzieżowe Biuro Pracy czy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się o godzinie 10:00. Młodzież została podzielona na około 20 osobowe grupy, które wzięły udział w warsztatach i konsultacjach prowadzonych przez zaproszone instytucje.

...więcej


UDZIAŁ W MIĘDZYSZKOLNEJ KONFERENCJI

W dniu 5 marca 2015r. reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w IV Interdyscyplinarnej Konferencji Młodzieży Bydgoskich Szkół Ponadgimnazjalnych "Quo vadis homo?". Krzysztof Gełdon (1tb) oraz Oskar Miłosierny (2ta) wygłosili referat "Zagrożenia wobec współczesnej rodziny", w którym przedstawili wnioski z przeprowadzonych przez siebie wywiadów z pracownikiem socjalnym oraz pedagogiem, wyniki ankiet internetowych, fotorelację z sondy "Jak ochronić rodzinę?".

...fotki...


DZIAŁANIA WOLONTARIATU W CZASIE FERII

W drugim tygodniu ferii Krzysiek Gełdon i Oskar Miłosierny z Wolontariatu ZSM nr 2 włączyli się w organizację półkolonii dla dzieci z Klubu Rozwijania Aktywności Dziecięcej "Promyczek" (działającego przy Pałacu Młodzieży), pod hasłem "Przekraczając granice". Pierwszego i trzeciego dnia przekraczaliśmy granice naszych umiejętności, poznając - dzięki warsztatom prowadzonym przez p. Ninę Wonderską z organizacji PROJEKTOR - niezwykłe sztuczki cyrkowe: kręcenie talerzami, chodzenie na miniszczudłach, żonglowanie chustami, zabawy tęczową chustą. Wykonywaliśmy również zabawne zwierzątka z balonów. Drugiego dnia przekraczaliśmy granice naszych słabości podczas próby do przedstawienia "Siedem aniołów", opowiadającego o radzeniu sobie dzieci z różnymi trudnościami. Kolejnego dnia przekraczaliśmy bariery językowe i kulturowe podczas spotkania z Wolontariuszami Europejskimi pracującymi w Fundacji "Wiatrak", pochodzącymi z Turcji, Francji, Gruzji, Włoch, Hiszpanii. Półkolonie prowadziła nasz szkolna psycholog, Maja Łoś, przy znaczącym wsparciu Wolontariatu ZSM nr 2 i Wolontariatu "Zielony parasol".

...fotki...


GŁOSUJMY NA NASZYCH UCZNIÓW

Kamil Rosikiewicz i Łukasz Maludziński (za namową p. Majki Łoś) startują w konkursie "Pokaż swój talent!". Mogą wygrać 1000 zł, a filmik, który zgłosili pokazuje, że naprawdę mają talent. Są 3 metody oddania głosu: SMS (+5 głosów) Facebook (+2 głosy) i głosowanie tradycyjne (1głos). Te dwie ostatnie metody są bezpłatne. Wspierajmy naszych! plebiscyt


ŻYJ POZA KLATKĄ - SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

27 stycznia 2015r. gościliśmy p. Jacka Nerkowskiego, który zachęcał, aby nie dać się złapać w klatkę, jaką jest uzależnienie. Pokazał też alternatywę dla sięgania po narkotyki - rozwijanie swoich zainteresowań i talentów, w jego przypadku talentu do rapowania. Więcej o programie profilaktycznym, jaki prowadzi p. Nerkowski można przeczytać na stronie: skuteczna profilaktyka

...fotki...


Wycieczka do UTP

W piątek 9.01.2015 roku uczniowie klasy IIItb i IVtb technikum mechatronicznego wzięli udział w spotkaniu z dziekanem WTIiE UTP przed zawodami okręgowymi XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowanymi na UTP w Bydgoszczy. Po spotkaniu uczniowie zapoznali się z wyposażeniem laboratoriów i kierunkami prac prowadzonych przez studentów i pracowników Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP. Uczniów szczególnie interesowały laboratoria Zakładu Informatyki Stosowanej i Inżynierii Systemów oraz Zakładu Teletransmisji, gdzie mogli również obserwować proces spawania włókien światłowodowych i pomiar linii światłowodowej z wykorzystaniem reflektometru. Pracownicy tychże Zakładów przekazali uczniom wiele ciekawych informacji dotyczących ich pracy i kierunków rozwoju w dziedzinie informatyki i teletransmisji zachęcając ich jednocześnie do podjęcia studiów na UTP w Bydgoszczy.

...fotki...

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"