Szkoła

Kierunki

UWAGA! RODZINA 3 PLUS i WYPRAWKA SZKOLNA!


Przypominamy o składaniu wniosków Rodzina 3plus (do 21.08). Złożenie wniosków dotyczy wszystkich, składają je również osoby, które w minionym roku szkolnym miały złożone wnioski.

wniosek1- word,pdf
wniosek2 - word,pdf


ROZDANIE ŚWIADECTW

Klasy pierwsze technikum i ZSZ: godz. 09:00 w budynku CDOZE
Klasy trzecie ZSZ: godz. 10:30 w budynku CDOZE
Klasy drugie i trzecie: godz. 08:00 w salach lekcyjnych


UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Przypominamy, że uczniowie, którzy na legitymacji szkolnej nie mają drukowanego numeru PESEL, powinni zgłosić się z legitymacją do sekretariatu!


PIERWSZE MIĘDZYSZKOLNE ROZGRYWKI W MINIGOLFIE „O PUCHAR PREZESA BKG”

Rozegrano pierwsze zawody w minigolfie szkół ponadgimnazjalnych Bydgoszczy. Do uczestnictwa zgłosiły się cztery pięcioosobowe reprezentacje. Były to drużyny V LO, Z S Budowlanych, Z S Mechanicznych nr 2 - dwie drużyny. Po pasjonującej walce, jak zapewnili sami uczestnicy oraz opiekunowie Paweł Pałaszyński, Grzegorz Dzięciołowski, Eugeniusz Kujawa i doskonałej zabawie zwyciężyła I drużyna ZSM 2 z wynikiem 282, drugie miejsce zajął ZSB - 284 , trzecią lokatę wywalczyło VLO - z wynikiem 299. Dodatkową atrakcją były zajęcia wprowadzające uczestników do zasad i reguł gry w golfa oraz trening na strzelnicy golfowej. Gratulujemy.

...fotki...


Wystawa "Orzeł symbolem wolności"

Dnia 3 czerwca 2015 roku w świetlicy naszej szkoły została zorganizowana wystawa "Orzeł symbolem wolności". Na zaproszenie pani Mirosławy Woźniak swoje zbiory zaprezentował pan Piotr Fiałkowski, który od 11 lat gromadzi eksponaty związane z symbolami narodowymi Polski. Prelekcja pana Fiałkowskiego na temat naszych symboli narodowych, ich pochodzenia i znaczenia, wzbudziła duże zainteresowanie wśród zwiedzających wystawę uczniów. Była to na pewno ciekawa lekcja historii.


JABŁKA NA DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poczęstowali wszystkich uczniów w szkole jabłkami, aby promować zdrowy styl życia. Dziękujemy dyrektorowi szkoły Panu Ryszardowi Lewandowskiemu za przychylność, a koleżankom i kolegom oprócz zdrowia, szczęścia i ciekawych pomysłów na aktywne spędzanie czasu wolnego życzymy smacznego :-)


Festyn Rady Osiedla Wilczak-Jary

30 maja 2015r. uczestniczyliśmy w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Radę Osiedla Wilczak – Jary. Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczestników festynu konkurs wiedzy o zdrowiu w ramach ogólnokrajowej akcji promowania zdrowego stylu życia oraz jako uczestnik programu „Szkoła promująca Europejski Kodeks walki z rakiem”. Zwycięzcy konkursu otrzymali ciekawe nagrody – akcesoria sportowe, dzięki którym będą mogli aktywnie spędzać czas wolny, do czego zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły

...fotki...


UWAGA UWAGA UWAGA "TECHNIK MECHANIK"

UWAGA!!! Dodatkowe zajęcia dla tegorocznych absolwentów ZSM nr 2 (jak również absolwentów z poprzednich lat), przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik mechanik, odbędą się w sali nr 3, w następujących terminach:
1. 30.05. (sobota) - godz. 11:00
2. 01.06. (poniedziałek) - godz. 12:30
3. 08.06. (poniedziałek) - godz. 12:30
4. 12.06. (piątek) - godz. 08:00


Spotkanie z Emilem Sajfutdinowem

Dnia 07.05.2015r. w ramach realizacji projektu „Aktywna Szkoła – Aktywny Uczeń” w Centrum Demonstracyjnym Odnawialnych Źródeł Energii odbyło się spotkanie z wybitnym sportowcem – pochodzącym z Rosji – ubiegłorocznym Indywidualnym Mistrzem Europy na Żużlu – Emilem Sajfutdinowem oraz z jego managerem – Tomaszem Suskiewiczem. Całość spotkania prowadził znany sędzia piłkarskiej ekstraligi – Adam Lyczmański – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

...więcej


PROJEKT "BYDGOSKIE MURALE" - CZĘŚĆ "RÓŻNE SPOJRZENIA"

6 maja 2015r. uczniowie z Wolontariatu ZSM nr 2 (Krzysztof Gełdon, Damian Januchowski, Tomasz Schroeder, Cezary Matusiak) wraz z grupą 4 z Klubu "Promyczek" z Pałacu Młodzieży zaprosili Wolontariuszy Europejskich na spacer ulicami Bydgoszczy. Pokazaliśmy gościom z zagranicy niezwykłe bydgoskie murale ("Piotruś Pan", "Ptasiek", "Śniadanie mistrzów", "Samookreślenie", "Zamilcz"), zapytaliśmy o ich interpretacje, podzieliliśmy się wiedzą na temat tych prac wielkoformatowych oraz dyskutowaliśmy o roli przestrzeni publicznej. Michael z Belgii, David z Wysp Kanaryjskich i Michael z Irlandii zaskoczyli nas oryginalną analizą oglądanych dzieł. Wszystkie nasze wypowiedzi nagrywała p. Kamila Zroślak z Radia PiK, audycja, która powstanie na tej podstawie zostanie wyemitowana w czerwcu. Zapraszamy na nasz fanpage na fb, który powoli tworzymy oraz do obejrzenia fotek

...fotki...


Pożegnanie klas maturalnych

Już wkrótce zakwitną kasztany...

Dnia 24.04.2015r. w budynku CDOZE, odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. Uczniowie klas czwartych otrzymali z rąk dyrektora oraz wychowawców świadectwa ukończenia szkoły. Nagrodzono wychowanków, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce, sporcie oraz działalności społecznej.
W imieniu maturzystów nauczycielom podziękował uczeń klasy IVtc Mateusz Drews. Po wystąpieniu dyrektora Ryszarda Lewandowskiego uczniowie klasy IIta zaprezentowali część artystyczną żegnając się w ten sposób ze starszymi kolegami.
Wszystkim absolwentom życzymy doskonałych wyników na maturze oraz sukcesów w dalszym dorosłym życiu.


WYCIECZKA WOLONTARIATU DO TORUNIA

25-26 kwietnia część Wolontariatu ZSM nr 2 uczestniczyła w wycieczce grupy "Zielony parasol" do Torunia, do Stowarzyszenia im. Każdego Człowieka "Wędka". W sobotę zostaliśmy zmobilizowani do pomocy przy festynie dla dzieci z ul. Rolniczej, m.in. pokazywaliśmy sztuczki cyrkowe. Następnie udaliśmy się do "Wedki", gdzie wraz z dziećmi zorganizowaliśmy zabawy integracyjne i wieczorny spacer po ulicach Torunia: na Starym Rynku wykonaliśmy "Meduzę" (używając chusty animacyjnej) oraz taniec "Belgijka". Po spacerze nastąpił czas na nocne gry (m.in. bilard) i oglądanie filmu.
W niedzielę wybraliśmy się wraz z dziećmi z "Wędki" na spacer po Zamku Dybowskim, potem pojechaliśmy na premierę filmu "Siedem aniołów" do Radłowa.

...fotki...

e-dziennik

Potencjalni pracodawcy

  • Volkswagen Poznań
  • Drużyna koszykówki
  • Żywa lekcja historii
  • Spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Otrzęsiny
  • Konkurs Karaoke
  • Robot przemysłowy firmy "KUKA"
  • Wtryskarka firmy "ENGEL"
  • Konkurs Sumo-Robotów
  • Zawody "smoczych łodzi"