Turniej Bilarda

Zakończyliśmy pierwszy turniej bilarda – odmiana 8-bil. Zapisało się do turnieju 43 zawodników. Zainteresowanie było bardzo duże , tym bardziej dziękujemy wszystkim zawodnikom za profesjonalne podejście do zawodów. Emocje sięgały zenitu już od pierwszych meczy, co było widać także na twarzach graczy. Pierwsza faza turnieju polegała na grze każdy z każdym w 8 grupach, następnie dwie najlepsze osoby z każdej grupy przechodziły do drugiej fazy turnieju. Po meczach w grupie zostało 16 najlepszych zawodników, po czym nastąpiło losowanie przeciwników - gra do 1 KO.

Więcej...


Dzień Australii i Oceanii w ZSM nr 2

26.01 to Narodowe Święto Australii. Postanowiliśmy uczcić ten dzień i przybliżyć uczniom ten odległy kontynent. Zaprosiliśmy do szkoły członków Klubu Miłośników Australii i Oceanii (KMAiO) Prezesa Lecha Olszewskiego z Małżonką, którzy naszą imprezę uświetnili swoją wiedzą, doświadczeniem z Antypodów oraz przepiękną wystawą o Nowej Zelandii. Obchody zaczęliśmy już 25 stycznia, gdy na zaproszenie przyszli do nas uczniowie SP nr 13 z klasy IIIc. Prawie cała klasa wzięła udział w konkursie plastycznym "Australia daleka i bliska". Dzieci wykonały swoje prace z wielkim zaangażowaniem, pojawiły się prace - znaki drogowe, które występują tylko na Antypodach, pojawiła się wystawa fotograficzna "Formacje skalne w Australii" i wiele innych.

Więcej...


Konkurs „Najpiękniejsza świąteczna sala lekcyjna”

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie uczniów naszej szkoły. Z ogromnym zaangażowaniem poszczególne klasy realizowały do 13.12.16 roku swoje pomysły, czego efekty wszyscy możemy podziwiać.
Konkurs rozstrzygała Komisja w składzie:
16 uczniów - reprezentantów poszczególnych klas oraz pani pedagog i dwóch przedstawicieli grona pedagogicznego. Rozstrzygnięcie konkursu:
Miejsce I: sala nr 19 (klasa 1td)
Miejsce II ex aequo: sala 2,4,9 (klasy: 3ta,1tc,3td)
Miejsce III ex aequo: sala 21,16,5 (klasy: 2tb,4ta,1ta)

Więcej...


Konkurs świąteczny "What do you know about Christmas?"

W poniedziałek 19 grudnia w naszej szkole p. Aneta Boniecka i p.Olechna Tuczkowska zorganizowały konkurs świąteczny "What do you know about Christmas?" Chętni uczniowie naszej szkoły wspaniale bawili się rozwiązując angielskie quizy i krzyżówki oraz śpiewając angielskie piosenki świąteczne.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła grupa reprezentująca klasę 3td, drugie kl 2ta, trzecie 3tc.


SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 19.12.2016 w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów klas trzecich i czwartych technikum.
Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z klasy 3tA:
I miejsce - Łukasz Maludziński
II miejsce - Michał Klimczak
III miejsce - Wiktor Knap
Zwycięzcy otrzymali drobne upominki, a pozostali uczestnicy konkursu - nagrody pocieszenia.


V Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

W sobotę 10 grudnia 2016 r. w Piasecznie odbył się finał „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”. W konkursie finałowym wystartowało najlepszych 25 drużyn w kategorii gimnazjum i 24 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, spośród 376 drużyn startujących w eliminacjach regionalnych. W całym konkursie udział wzięło ponad 1000 uczniów i nauczycieli z całej Polski.
Nasza drużyna WIND BROTHERS – Denis Zieliński, Sebastian Zarecki i Patryk Socha zajęli ostatecznie 14 miejsce w kraju :) Turbina wiatrowa to rotor o poziomej osi obrotów składający się z 16 łopat, wykonany w technologii metalowej. Turbina po modernizacji poprawiła swoje parametry w dwóch kategoriach. GRATULUJEMY


Dzień Francuski

Dnia 29.11.2016r w naszej szkole został zorganizowany Dzień Francuski. Uczniowie zaznajomili się z kulturą i obyczajami francuskimi, dowiedzieli się kilku ciekawostek dotyczących Francji i Paryża. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy: budowa Wieży Eiffla oraz konkurs plastyczny "Bądź jak Monet". W zorganizowaniu Dnia Francuskiego pomogli nauczyciele, Olechna Tuczkowska i Jan Szymik.

...fotki...


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W dniach od 25 do 28 pazdziernika na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć w świetlicy wystawę sławnych bibliotekarzy - pisarzy i artystów, zobaczyć najpiękniejsze biblioteki na świecie i w Polsce oraz poznać ulubione książki swoich nauczycieli. Podsumowaniem i zabawą jednocześnie był konkurs dla chętnych uczniów. Wszyscy biorący w nim udział otrzymali mini - nagrody.

...fotki...


Gdynia E(x)plory Week

Gdynia E(x)plory Week to największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia od 2013 r.

Więcej...


Nasi piłkarze mistrzami Bydgoszczy!!!

Zakończyły się mistrzostwa miasta Bydgoszczy w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna osiągnęła wielki, historyczny sukces zdobywając złote medale. W meczu finałowym pokonaliśmy szkołę mistrzostwa sportowego XI LO.

Więcej...


Obchodzimy Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej jest doroczną imprezą o charakterze europejskim opartą na działaniach skierowanych do obywateli, organizowaną jednocześnie w 47 krajach członkowskich Rady Europy. Daty tego tygodnia wyznacza się tak, aby zawierały w sobie dzień 15 października - datę podpisania w roku 1985 - Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego. Również i nasza szkoła włączyła się w te obchody. W klasach odbyły się zajęcia na temat „Równi w różnorodności”. Uczniowie obejrzeli niezwykle wzruszający film „Cyrk motyli”, po którym mogli opowiedzieć o swoich emocjach i przemyśleniach. Później pracowali w grupach nad kilkoma zagadnieniami, starając się odpowiedzieć na pytania o to, co ludzi łączy, a co dzieli, jakie panują wśród nas stereotypy i jakie mamy uprzedzenia. Zajęcia zakończyły się podzieleniem się własnymi spostrzeżeniami i uwagami.

Więcej...


Dzień Papieski

Uczniowie klasy 1tb wraz z ks. Robertem Szczepańskim przygotowali montaż słowno-muzyczny, którym pokazali uniwersalne wartości , jakie niesie życie Jana Pawła II. Mogliśmy posłuchać wspomnień związanych z dzieciństwem i młodością Papieża , przekonać się, że był człowiekiem z dużym poczuciem humoru i o wielkim sercu...

Więcej...